logo

15 Şubat 2014

Bir Teşekkür Yazısı

mehmet-selahattin-merih

Mehmet Selahattin Merih

adem-canozerÜniversite okumak bütün öğrencilerin hayalini kurduğu bir şeydir.  Ama üniversiteyi kazanmak kadar okuması da zordur. Hele de başka bir şehre gitmişsen ve ailenizin maddi durumunuz çok iyi değilse.

İşte bu gibi durumlarda öğrencilerin imdadına burslar yetişir. Ancak bu bursları almak üniversite kazanmak ve okumaktan bile daha zordur. Maalesef günümüzde maddi durumu iyi olan insanlar burs vermekten kaçar durumdalar.

Ancak bu duruma istisnalarda yok değil. Birçok kurum ve kişi öğrencilere karşılıksız burs vererek büyük bir hizmete imza atıyor.

İşte bu Vakıflardan biri de Kilis Vakfı. Her yıl yüzlerce öğrenciye karşılıksız burs veren kurum bu bursları yine Kilisli işadamlarımızdan temin ediyor.

Vakfa burs veren isimlerden biri de Kilisli hemşehrimiz Mehmet Selahattin Merih. Kendisi hayatında hiç görmediği, tanımadığı birçok üniversite öğrencisine hiçbir karşılık beklemeden burs veriyor. Düşünsenize her ay o gençlerimize burs vermek onların duasını almak ve hatta ailelerinin dualarını almak ne güzeldir.

O öğrencilerin yemek, kitap ve çeşitli ihtiyaçlarını karşıladıkları burslarını vermek takdire şayan bir davranıştır.

Ancak Mehmet Selahattin Merih sadece okuyan öğrencilere burs vermiyor, maddi durumu kötü olan çok sayıda aileye maddi yardımda bulunuyor. O kadar insanın duasını alıyor.  Maalesef ülkemizin ekonomik olarak zor günler geçirdiği bir dönemdeyiz. Evinin kırık camından giren soğuk hava nedeniyle zatüre olup ölen Ayaz bebek gibi trajediler yaşanıyor ülkemizde. Bu nedenle maddi durumu iyi olanların kötü olanlara yardım etmesi çok önemlidir.

İşte bu nedenlerle bir vatandaş olarak, bir Kilisli olarak değerli hemşehrim Mehmet Selahattin Merih’e bu onurlu davranışı için teşekkürü bir borç bilirim. Ve unutulmasın ki yapılan iyilikler Allah katında asla karşılıksız kalmaz. İşte bunun en büyük kanıtı.

Allah yolunda infak edin ve kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayın. İyilik edin.  Şüphesiz Allah, iyilik edenleri sever. (Bakara Suresi, 195)

Ne mutlu bu ayete mashar olanlara….

Tüm hemşehrilerime selamlar…

Adem Canözer

Share
45962 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Bir Teşekkür Yazısı” için 21 Yorum

 1. Gülcan Odaman : diyor ki:

  Fakülte yıllarında burs alan bir öğrenci olarak; sevgili müvekkilim Mehmet Selahattin Bey’in bu örnek davranışını can-ı gönülden tebrik ediyorum… Yapılan iyilikler Allah katında asla unutulmaz…

 2. muhammed : diyor ki:

  BİZZAT KENDİSİNE ÇOK TŞK EDERİZ…. HER İNSAN BÖYLE BİR DURUMDA BU İYİLİĞİ YAPAMAZZ ZZZ…..

 3. kasım : diyor ki:

  BURS VERMEK AYRI Bİ İŞTİR., HELE DE KARŞILIKSIZ BURS VERMEK DAHA AYRI BİR OLAYDIR.BÖYLE BİR HİZMETİ , FAYDAYI,YARARI KARŞILIKSIZ OLARAK SAĞLAMAK HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİLDİR.MEHMET BEYİN BÖYLE BİR KARŞILIK BEKLEMEDEN YAPTIĞI İYİLİĞİ İÇİN KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ..

 4. izcavidan polat : diyor ki:

  Sizin güzel yüreğinizle geleceğimizin gençleri yetişiyor topluma kazandırılıyor.Bu erdemli davranışınızın örnek olması diler tebrik ederim
  VE SON OLARAK İYİLER HER ZAMAN KAZANIR….

 5. Mustafa Kurt : diyor ki:

  Bizim hemşerimiz delikanlı adamdır. Onu tanımıyoruz ama seviyoruz. Allah yardımcısı olsun.

 6. mustafa karman : diyor ki:

  Allah iyilikleri kabul edilen kullarından eylesin Yaptığı hayır işlerinden dolayı Allah Ondan Razı olsun.,

 7. Ali : diyor ki:

  Selahattin Bey sizi en kısa zamanda Kilis’e bekliyoruz. Gelin memleketimize bir fabrika açın. Millet işsiz perişan durumda. Bizim şehrimiz sahipsiz kaldı. Sizin gibi işadamlarını memleketimize yatırım yapmaya çağırıyoruz

 8. SÜLEYMAN YILDIZ : diyor ki:

  RAMAZAN AYINDA ZEKATLARINI BULGUR SİMİT OLARAK DAĞITIP SAĞA SOLA HAVA ATANLARA AYAR OLUYORUM. AMA BU ADAMA AFERİM HİÇ OLMAZSA GENÇLERE BURS VERİYORMUŞ. O GENÇLER OKUSUNLARKİ MEMLEKETLERİNE SAHİP ÇIKSINLAR.

 9. berfin akbulut : diyor ki:

  kimin eniştesi yahu :)) yakışıır

 10. Seyma : diyor ki:

  Hapisteyken bile elini gercek hayattan cekmemis ve ogrencilere el uzatmis sadece o ogrenci degil eminimki butun ogrenciler minnettardir

 11. Emre ısıkcan : diyor ki:

  Adalet yerini bulur ve inşallah en yakin zamanda cikar Allah yardicisi olsun

 12. Nazli : diyor ki:

  Kilis seni cok ozledi inşallah en yakin zamanda geleceksin

 13. Insanlarimiz bu kadar sagduyulu dusunceye sahip olurlar umarim genclerimize burs konusunda egitimli bir genclige ve aydinliga dogru ilerliyen bir ulusun temel taslarinin olusumunda herseyin sevgi ve cani yurekten paylasim oldugunu dusunen damadimiz Mehmet Sellahattin Merih beyefendiyi cani yurekten kutluyorum..Ve Kilis Vakfinada tesekkur ediyorum bu degerli katilimlara araci oldugu icin .Saygilarimla.

 14. İzzet Yılmaz : diyor ki:

  Ben bu fotodaki arkadaşı Kilis’ten görmüş gelorum ama çıkaramadım. bu hayırları için genne teşekkür ederik. En böyük sevap talebe okutmaktır. Allah hayrını arttırsın

 15. cihan korkmaz : diyor ki:

  Bende üniversite yıllarımda bursla okuyan bir öğrenci olarak mehmet bey gibi iş adamlarının toplumda daha fazlalaşmasını dilerim. Kendisine okuttuğu öğrenciler adına teşekkür ederim.

 16. Namık : diyor ki:

  Sayın hemşerimizi tebrik ederim yaptığı çok güze bir davranış ama kendisinden ricam var. Lütfen Kilise yatırım yapsın. şehrimizin hiç bir turistik tesisi yok. Kilisimize bir otel yapsa ve tur düzenleyen şirketleri Kilise getirse hem şehrimiz kazanır hemde esnafımız.

 17. Nazlı : diyor ki:

  Ben bu yıl sınava gireceğim ve hedefim Marmara Hukuk, Babam vefat etti ve durumumuz çok iyi değil Mehmet Selahattin Beye burs için nasıl başvurabilirim.

 18. Halil Kar : diyor ki:

  Böyle işadamlarımızı hep takdir ederim. İnsanın geldiği yeri unutmaması lazım. Bizim Kilis bu yönden şanslı. İstanbuldaki Kilisliler çok şükür sahip çıkıyorlar gençlerimize

 19. Fakülte yıllarımda bir Vakıf’tan karşılıksız burs alarak mezun olan biri olarak, karşılıksız bursun bir öğrenci ve de ailesi için ne demek olduğunu iyi bilirim. Aydınlık bir Türkiye için; geleceğin siyasetçileri, doktorları, hukukçuları, öğretmenleri olma yolundaki gençlere maddi olanak sağlayarak onlara bu fırsatı veren bağışçılara her zaman ihtiyaç vardır. Bu sebeple Mehmet Selahittin Merih’e ben de teşekkür ederim. Dilerim bu davranışı herkese örnek olur.

 20. Hasan : diyor ki:

  Ben Kilisli değilim. Kilis’te üniversite okuyorum ama Kilislilerin bu yönü çok iyi. Öncelikle okumaya çok önem veriyorlar çocuklarını okutmak için herşeyi yapıyorlar. Bu gazeteden takip ettiğimiz kadarıyla İstanbul’daki Kilisliler orada okuyan öğrencilere burs veriyorlar. Ben Konyalıyım maalesef bizim hemşehrilerimiz böyle bir çaba vermiyor.
  Not: Kilis’te okuyan ama Kilisli olmayanlara da burs versenize.

 21. ugur biyikci : diyor ki:

  Boyle Saygi ve sevgideger insanlarimiz sayesinde bircok insanimiz okullarini bitirerek evlerine ekmek goturebilecekler.Bu gibi insanlarimizin topluma ne kadar yararli olduklarini burs alanlar cok iyi bilir.Dusunun bir kere okumak icin maddi durumu olmayan insanlari!!!! Kendisine tesekkur ederiz.