logo

Çobanbey Sağlık Merkezi Törenle Açıldı

Suriye’nin Çobanbey kasabasında bulunan sağlık merkezi törenle açıldı.
Açılışa Kilis Valisi Dr.Mehmet Tekinarslan, Belediye Başkanı Av.Hasan Kara, Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı Kanuni Keklik, Çobanbey meclis Başkanı Esmet Abbas ile kurum müdürleri ile Çobanbey halkı katıldı.
Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan Açılışta ilk konuşmayı Sağlık Müdürü Turgay Happani Yaptı.
Happani sağlık merkezi ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi: “Çobanbey sağlık merkezinin yapımına geçtiğimiz mayıs ayında başlanıldı. 4 ay gibi kısa bir sürede sağlık merkezimiz Çobanbey halkının hizmetine sunuldu.şu an sağlık merkezinde 8 hekim 13 ebe hemşire 10 diğer yardımcı personel olmak üzere 31 sağlık çalışanımız görev yapıyor,” dedi.
Daha sonra Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı Kanuni Keklik ise konuşmasında,”Çobanbeyde güvenliğin sağlanmasınının ardından en önemli konu eğitim ve sağlık bu merkez gerçekten çok güzel bir merkez oldu. Sağlık çalışanlarımız burada kardeşlerimize en güzel sağlık hizmetini sunacağını biliyoruz.bu knuda elinizden gelenin daha fazlasını yapmanızı istiyorum,” dedi.
Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan ise sağlık merkezinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Kilis Valisi Dr.Mehmet Tekinarslan, Çobanbey başta olmak üzere Suriye’nin çok büyük acılar çektiğini ifade ederek, “Önemli bir kısmı bu acıları çekmeye devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti olarak tarihimizin her döneminde olduğu gibi masumların, mazlumların yanında olmaya Suriye’de de devam ettik, devam edeceğiz. Fırat Kalkanı Harekatı sonrası Fırat Kalkanı sahası çölde bir vahaya döndü adeta, Fırat Kalkanı sahasında yaşayan yaklaşık, 800 bin insan, kendilerini güvende hissediyorlar. Nüfusu 1 milyona yaklaşan bu sahada, sağlık, güvenlik, içme suyu, eğitim, sosyal hizmetler gibi, neredeyse ihtiyaç duyulan bütün hizmetleri Türkiye Cumhuriyetinin büyük Türk milletinin katkılarıyla değerli Suriyeli kardeşlerimizle birlikte el birliğiyle bütün gayretimizle vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Daha sonra halk oyunları gösterisinin ardından açılış kurdelesi kesildi ve sağlık merkezi katılımcılar tarafından gezildi.
Haber:İbrahim Özcan

Share
262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ