logo

21 Eylül 2017

Kilis Milletvekili Polat’ın Yeni Hastane Açıklaması

Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatıyla Kilis’in önümüzdeki en az 50 yıllık sağlık tesisi ihtiyacını karşılayacak 520 yataklı,çağdaş,modern,tam donanımlı( 150 odası tek kişilik ve her bir oda 35 metrekareden küçük olmamak şartıyla) bir hastane yapılacaktır.
Yer tespit çalışmaları bitmiş olup önümüzdeki aylarda ihaleye çıkacaktır.
Bakanlar kurulu kararı ile Türkiye genelinde 186 ova Sit ova ilan edilmiştir.Hastanenin yapılacağı alanın hemen bitişiğindeki parselden başlayan alanlar Sit ovaya aittir.Buralara yapılaşma izni kesinlikle yoktur.Kilis’in içeri bahçesi koruma altındadır.
Ayrıca içeri bahçenin sulanması içinde yakın zamanda Narlıca göletini yapacağız.İhale sürecinin 3 ay uzamasının nedeni yapım işleri ve malzeme ihalesinin birleştirilmesi kararıdır.
Hastanenin maliyeti 50.000.000 Euro gibi Dev bir bütçedir.
Serhat Şehrimiz Kilis’e hayırlı olsun.
Ecz.Reşit Polat
Kilis Milletvekili

Share
719 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Kilis Milletvekili Polat’ın Yeni Hastane Açıklaması” için 2 Yorum

  1. Evet biz KİLİS olarak bu hastaneyi istiyoruz. İnanıyorumki şu gerçekeği hiç kimse unutmayacak. Kişisel rant kavgasının KILIS’e vereceğı zararın önüne geçilememiştir. İki milletvekilimiz ve belediye başkanımız,ikdidar partisinden olmasına rağmen.Hastanenin buraya yapılmasının olumsuzluğu bize on onbeş sene sonra ortaya çıkaçaktır. Olsun ne yapalım zamanında Abdi Bulut’da yeni beşevler imara açtı orada da büyük bir tarım arazisi gitti. Önümüzdeki yıllarda bunun acısı çok çekilecek ve her kafası bozulan alakadar kişileri suvaracaktır.
    Elden gelen birşey kalmamışsa varsın olsun buraya yapılsın bari gelen para geri girmesin.

  2. isa onaycı : diyor ki:

    Kilise büyük bir hizmettir. 2 parsel eski tarım arazisi Kilis’te tarımı bitirmez ama çok şey kazandırır. Devletimizin cebinden de hiç bir şey çıkmadan böyle dev bir yapıya kavuşacağız. Mevcut hastanede hastane enfeksyonu var deniyor, gitmeye korkuyoruz, Antepe gidiyoruz.Bu saatten sonra engel olmaya çalışmak çomak sokmaktır.