logo

06 Kasım 2017

Kızılay Haftası Kutlandı

Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası bu yılda il genelinde coşkuyla kutlandı. Öğrencilerle, öğretmenlerle ve yöneticilerle il genelinde Kızılay Haftasında birçok etkinlikler düzenlendi.
Türk Kızılayı Kilis Şube Başkanlığı, Kızılay Haftası kapsamında İlimizde bulunan ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite ziyaretlerinde bulunarak çocuklara ve gençlere 7 temel ilke olan “İnsanlık, Ayrım Gözetmemek, Tarafsızlık, Bağımsızlık, Gönüllü Hizmet, Birlik, Evrensellik” konulu filmi izlettirerek yardımsever olmayı anlattı. Aynı zamanda düzenlenen etkinliklerde çocuklara İlk yardım ve yardım bilinci oluşturuldu.
Kızılay Kilis Şube Başkanı Mehmet Faruk Erdinç, “1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak, Kan, Afet, Uluslararası yardım, Göç ve Mülteci hizmetleri, Sosyal hizmetler, Sağlık, İlkyardım, eğitim ve gençlik hizmetleri alanında da Türk Kızılayı olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kızılay haftası boyunca hazırlıklar yapan öğrencilere, öğretmenlerimize ve bağışçılarımıza teşekkür eder, Milletimizin Kızılay Haftasını kutlarız” dedi.
Haber:İbrahim Özcan

Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ