logo

11 Eylül 2017

MHP İl Başkanı Hasan MISIRLIGİL : Kilis Bunları Hak Etmiyor

AK Parti’den, Belediye’dekilere 3 ay, diğer kurumlara 1 aylık SADAKA
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kilis İl Başkanı Hasan Mısırlıgil, İş-Kur aracılığı ile Kilis Belediyesi’nde çalışanlara 3 ay, diğer resmi kurumlarda çalışanlara sadaka gibi sürelerinin uzatıldığını beyan etti.
İş-Kur aracılığı ile resmi kurumlarda 9 ay çalışan kişilerin sürelerinin uzatılması için Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara ve Kilis Milletvekili M. Hilmi Dülger’in beraber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na yaptıkları ziyaret sonucu uzatılma haberlerinin duyulduğunu belirten MHP Kilis İl Başkanı Hasan Mısırlıgil, konu hakkındaki görüşlerini şu şekilde aktardı:
“Bu milletin aklıyla mı oynanıyor? 9 aylık iş süresinin 1 ay daha uzatılması çok büyük bir başarıymış gibi sosyal medya hesaplarından ‘Kilis’e müjde’ diye yayınlayanları kınıyorum. Kilis bunları hak etmiyor, Kilis böyle yönetilmeyi hak etmiyor. Benim Kilis halkımı bu 9 aylık işlere mahkum edenlerden sandıkta hesabını soracağız.
Vatandaşlarımız ile dalga geçer gibi müjde veren babayiğitlere sesleniyorum. Bu halkı nasıl kandırıp akıllarıyla oynayacağınızı düşüneceğinize, gelin aynı platforma medya önünde canlı olarak Kilis için neler yapılabileceğini ve böyle 3-5 aylık değil, uzun vadeli olarak Kilisli hemşerilerimize uzun vadeli istihdam nasıl yaratılır onları tartışalım.”

Share
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ