logo

08 Kasım 2017

MHP İl Başkanı Mısırlıgil Tv 79’a Konuk Oldu

Tv 79 ekranlarında her Salı günü canlı olarak yayınlanan, Gazete Kilis Genel Yayın Yönetmeni Haşim Özyurt’un hazırlayıp sunduğu “Geniş Açı” programının dün akşam ki konuğu Milliyetçi Hareket Partisi Kilis İl Başkanı Hasan Mısırlıgil oldu. İl Başkanı olması sonrası ilk kez canlı yayına katılan Mısırlıgil Kilis gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kilis’in yıllardır aynı mantalite ile yönetilmesine rağmen Kilislilerin hak ettiği yaşam standartlarına ulaşmadığını belirten Mısırlıgil; Bu ülkenin gerçek sahipleri olan Anadolu’nun mağrur evlatları geçim sıkıntısı ile inim inim inletmekte iken Suriyeli misafirlere gösterilen ayrıcalık ve öncelik kabul edilemez. Bu insanların kontrolsüz bir şekilde Kilis’e alınması büyük bir sorunun başlangıcı olmuş, şehir dışında oluşturulacak olan merkezlerde barınması gereken bu insanlar Kilis’in sosyo-ekonomik düzenini alt üst ederek şehrimiz için ciddi bir sorun haline gelmiştir, dedi.

İŞ-KUR vasıtasıyla TYP programlarının başlamış olması işsizlik soruna bir çözüm olmamış, işe alımlar hakkaniyet ve adalet kavramları ile bağdaşmayacak şekilde yapılmıştır diyen Mısırlıgil, Şubat ayında ertelenmiş borçlar ödenmeye başlayacak, Mart ayında ise KOSGEB vasıtasıyla verilen kredilerin ödenmesi başlayacaktır. Esnafın bu yükün altından kalkması mümkün değildir, devletin büyüklük gösterip bu borçları silmesini talep ediyoruz, dedi.

Yerel yönetimin Kilis için kalıcı eserler inşa etmek yerine çevre düzenlemesi gibi şeylere enerji harcaması hizmet kalitesini ortaya koymaktadır diyerek sözlerine devam eden Mısırlıgil; Kilisliler böyle yaşamayı hak etmiyor, en mutsuz şehirler arasında 11 nci sıradayız. Bu yerel yönetimin ne kadar başarısız olduğunu ortaya koymaktadır. Ortada mutsuz insanlar var iken başarıdan söz edebilir miyiz? dedi.

3 saate yakın süren programda daha bir çok konuda açıklamalarda bulunan Mısırlıgil, Kilis’i hak ettiği yaşam standartlarına kavuşturmak, milli değerleri yeniden el üstünde tutmak, çocuklarımızı geleceğini hep birlikte inşa etmek için bizler üstümüze düşeni yapmaya hazırız. İnanıyorum ki Kilisli hemşehrilerim bu gidişe bir dur diyecek ve ilk seçimde 3 hilal’in adaleti Kilis’in üzerine bir güneş gibi doğarak hep birlikte güzel bir gelecek inşa edeceğiz diyerek, Tv 79 yayın ekibine ve Tv karşısında ki izleyicilere teşekkür etti.

 

 

 

 

Share
252 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ