logo

Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

bisikletKilis Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kilis Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması İş Birliği Protokolü”kapsamında öğrencilere 600 adet bisiklet dağıtıldı.

Süleyman Demirel Ortaokulunda yapılan törende fiziksel aktiviteyi özendirmek amacıyla seçmeli spor dersini açan ve bisiklet modülü dersini uygulayan okullara ilk etapta 60 adet bisiklet ve kask dağıtımı yapıldı. Bu protokol kapsamında ilerleyen zamanlarda Kilis’te 600 adet, Türkiye genelinde ise 1 milyon bisiklet dağıtımı yapılacağı planlanmıştır.

Bilindiği üzere; 2014 ve 2018 yıllarını kapsayacak şekilde 09.09.2010 tarih ve 27714 sayılı Resmi Gazete’de Başbakanlık Genelgesi olarak yayınlanan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı”kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim bakanlığı arasında protokol imzalanarak, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve çeşitli hedef gruplarına bisiklet dağıtımı yoluyla hareketli hayat tarzının benimsetilmesi hedeflenmişti.

Vali Tapsız, törende sağlıksız beslenme ve hareketsizlik sonucu meydana gelen ve çağımızın hastalığı olan Obezite ile mücadele edeceklerinin altını çizerek, bu konuda toplumu bilinçlendirmenin önemine değindi ve Valilik olarak obezitenin engellenmesi için bisiklet kullanımın arttırılması, sağlıklı ve hareketli bir nesil için farkındalık oluşturacaklarını belirtti.

Etiketler: » »
Share
9411 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı” için 1 yorum

  1. Yasin : diyor ki:

    O kadar parası olan çocuklara bisiklet dağıttınız kaçtane fakire dağıtmadınız, durumumuz hiç olmamasına rağmen bana vermediler ,bir bisikletim olmasını çok istedim