logo

12 Eylül 2017

Okullarda Alınacak Tedbirler Masaya Yatırıldı

Kilis Valisi Mehmet Tekinarsalan başkanlığında 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında okullarda alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

Aleaddin Yavaşça Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantı Vali Mehmet Tekinarslan Başkanlığında yapıldı. Toplantı öncesi bir konuşma yapan Vali Tekinarslan, Kilis’te eğitim açısından geçmişten bugüne kadar büyük mesafeler kat ettiğini ifade ederek, “Kilis’te eğitimde geçmişten büyük başarı elde etmiştir. Derslik ve eğitim kalitesi açısından bir çok ilin önündedir. Derslik sıkıntımız yok. Daha da iyi olacağız” dedi. Uyuşturucu ile mücadele ettiklerini ifade eden Vali Tekinarslan, “Türkiye’de uyuşturucuya karşı büyük bir mücadele veriliyor. Bu açıdan dünyada bir çok ülkesinin mücadele açısından öndeyiz. Hem ilimizde hemde Türkiye genelinde uyuşturucu ile mücadelemiz hız kesmeden devam edecek” diye konuştu.

Toplantıya Vali Mehmet Tekinarslan, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Sağlık Müdürü Dr. Turgay Happani, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Başaklıgil, muhtarlar ve okul müdürleri katıldı.

Vali Tekinaraslan’nın konuşmasından sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Share
276 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ