logo

19 Haziran 2017

RAMAZAN BAYRAMI

Elbette dini bayramlarımız çok güzeldir.Bugünlerde idrak edeceğimiz Ramazan Bayramıda öyledir.Ramazan dolayısı ile Ramazan ayının son günleri içinde bulunan Kadir Gecesini de idrak edeceğimiz için Müslüman aleminin bu büyük bayramını çok daha mutlu ve huzurlu geçirelim elbette.

Elbette bayramlar güzeldir derken esi bayramların saygı ve sevgisini çok arıyoruz diyerek hatırlatmak istiyorum.Bu maksatla Ramazan Bayramının o eski görüntülerini birlikte yaşamak için heyecanla birbirimize sarılarak sevinmeliyiz.

Aramızdan ayrılanları mezarlıkta ziyaret edip onlara bir Fatiha olsun yad etmeliyiz.Bilhassa genç neslimize hatırlatmak istiyorum tatil programlarınızı yapmadan önce bu mezarları ziyaret ederek geçmişinizi hem hatırlayın hem de alışkanlık haline getirin.

Bu bayram 4 günlük tatilde arabanızda gaza basarken çok dikkatli davranınız.Her yıl bayramlarda yüzlerce kişiyi feda ediyoruz trafiğe.Her fırsatta ‘ erişir menzili maksuda aheste giden ‘ deyiniz ve bu mesajı hep hatırlayınız.

Tabii ki Kilisimin bayramlarını da hatırlayıp o salıncaklı günleri o dönme dolapları hatırlıyor,Şehit Sakıp İlkokulundaki günlerim ve öğrenci arkadaşlarımdan birkaçını hatırlayıp aramızdan ayrılanlara rahmetler ve yakınlarına başsağlığı dileyerek Ramazan Bayramınızın kutlu ve mutlu olmasını temenni ediyor bilhassa çocuklarınız bu bayramda daha çok sevin, büyüklerinizin ellerini öpün dostça yaşamanın heyecanını yaşayın.

Ülkemizin içindeki sen ben kavgalarına lütfen katılmayınız.Görüşünüz ve partiniz ne olursa olsun hedefiniz Türkiye Cumhuriyetinin kalkınması olmalıdır.Bunun için bırakınız Sayın Kılıçdaroğlu yürüsün ve Sayın Rahmetli Demirelin dediği gibi yollar yürümekle aşınmazı bir yol işareti kabul edip ona da sağlıklı yürümenin güzelliğini dileyeniz.

Elbette yukarıda dediğimiz gibi bayramlar güzeldir.Bu güzelliği siz güzel duygular içinde yaşayın ve yaşatın ki bayramlar daha güzel olsun.Bütün Kilis2in ve Ülkemizin Bayramını Kilis Vakfı Başkanı Sayın Yaşar AKTÜRK ve mütevelli heyeti adına en içten dileklerimle kutlarım.

Share
584 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ