logo

Söz Konusu Kilis’se

Hulya-karciSiyasi olarak bir yazı kaleme almak istemiyordum fakat daha önceki memleket eleştirilerimi hatırlayınca, kendimi rahat hissetmem açısından, söz konusu da  Kilis olunca yazmaya karar verdim. Adem CANÖZER arkadaşımın ‘ İki Hasan’dan Hangisi Kazanacak’ yazı metnine tamamen katılmakla beraber öncelikle seçimin KİLİS’ e hayırlı olmasını diliyorum.

Siyasilerimize oy kazandırırken insani değerlerimizi kaybetmeden adil hak edenin ve hayırlı olanın kazanmasını temenni ederek başlamak istiyorum. Geçtiğimiz son on yıllık periyoda baktığım da Kilis için kayda değer hiç bir yatırımın yapıldığını düşünüyorum. Halkın rahatı ve refahı için yapılan bir çabanında olduğunu  hatırlamıyorum. Aslında halkı mutlu etmenin çeşitli yolları olsada temelde mutlu etmek çokta zor değil. Yol yapımı, çevre temizliği, park ve bahçe vb. Çalışmaları bize çok gören bir anlayışı kabul etmek mümkün olamaz. İnsan olarak unutkan bir yapıya sahibiz ama memleketi yıllarca sahipsiz bırakıpta taş üstüne taş koymayan hazırki başkanın aday olmadığını duyunca gerçekten sevinmedim desem yalan olur. Bu duygularla iktidar partisinden daha iyi bir adayın çıkmasını beklerken eski milletvekilimiz sayın Hasan KARA’ nın aday oldugunu duyunca adeta yıkıldım. Milletvekili iken bir fayda sağlayamayan sayın Hasan KARA’ nın belediye başkanı olarak ne yarar sağlayacağını bilmiyorum. Fikirlerin, düşüncelerin ve yatırım politikasının değişmeyeceğini bildiğim içinde bir birey olarak Kilis için artık birşeylerin değişmesinin zamanının geldiğini düşünüyorum.

Kilis halkının nabzını tutan biri olarak, herkesin bu yarışın AKP ve MHP arasında geçeceği görüşünde hemfikir. Ama Kilis halkı yapılan ve yapılmayan herşeyin farkında… Yeni bir umut olarak MHP Kilis Belediye Başkan Adayı Sayın Hasan MISIRLIGİL’i kurtarıcı olarak gören Kilis’li, güzel günlerin Sayın Hasan MISIRLIGİL ile tekrar geleceği görüşündedir. Kilis’in tekrar yaşanabilir bir şehir havasına girebilmesi için hedefi yüksek tutan bir başkana ihtiyacı varken, Şehrin sorunlarını bilen ve çözüm üreteceğine inanılan bir aday olarak sayın Hasan MISIRLIGİL’i başkan olarak görmek istiyor.

Bizim üzerimize düşen görev; Kilis için, Hizmet beklentisi olan herkesin, inançlarını sandıkta göstermesidir. Beş yıl pişman olmamak için beş dakika düşünelim diyorum. Rabbim memleketime kim bir çivi daha fazla çakacaksa seçimlerde onun başarılı olmasını nasip eylesin.

 

Share
15050 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Söz Konusu Kilis’se” için 3 Yorum

 1. Mehmet Altan : diyor ki:

  Memleketimize hayirli olacak bir sahsiyetin gelmesini temenli ediyoru yuce rabbimden.
  A partisi,b partisi deyil olay.

 2. adam : diyor ki:

  YANLI BİR YAZIYA KIMSE INANMAZ BEN ESNAF OLRAK HASAN KARA DİYORUM, GEZİN GÖRÜN 10 KİŞİDEN 7 Sİ ESNAF OLARAK AK PARTİ DİYOR

 3. Değerli Hemşehrilerim,
  On yıldan beri Akparti Bld. Bşk. ve Milletvekilleri Kilisimize gerçekten hangi yatırımı yapmışlardır? Cevaplasınlar:
  1)Mart 2004’ten bu yana Abdi BULUT kaç metrekare yeni yeşil alan, park yapmıştır?
  2) İki günde bir akan suları 24 saat akar hale mi getirmişlerdir? 3)Şehrin trafiğini çözme adına ne yapmışlardır?
  4) Sanayileşme adına ne yapmışlardır?
  5) İşsizliği önleme adına ne yapmışlardır?
  ….. Listeyi uzatmak mümkün.
  Bütün bunlara dikkat ederek oylarımızı kullanalım.