logo

16 Haziran 2017

YÜRÜ SAYIN KILIÇDAROĞLU YÜRÜ

İçinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun ne olursa olsun bir ülkenin medeni seviyelere yükselebilmesi için adalet mülkün temelidir ifadesini her zaman kullanmak mecburiyetindeyiz.

Ben yaşım gereği hemen hemen bütün hükümetleri görmüş biri olarak onların devrşimlerini yaşamış onların adalet mekanizmasını zaman zaman okumuş ver görmüşümdür.

Yıllar önce kilitse kadınlar gardiyanı olarak Atamızın çıkardığı kanunlarla rahmetli anam Türkiyede ilk kadınlar gardiyanı olarak o ufak tefek alfabe çı9karması ile göreve başlamış ve kadın hükümlülerin bulunduğu Karabaş sokağındaki evde göreve başlamıştır.bu hapishanede 15 yıl görev yapıp bir idam mahkumu kadının gece yarısı hapishanenin damına çıkarak Suriyeye kaçması sonucu anam mahkeme kararı ile görevden alınmış ancak bütün bunlara rağmen aynı hapishaneyi kontrolle görevli savcı ve hakimde görevden alınmıştır.İşte o günden bugüne yaşadığımız çeşitli devirlerde Yurtta barış Dünyada barış ifadesini kullanarak yola çıkmamızı bize tavsiye eden Gazi Mustafa Kemalin izinde bu cumhuriyeti yaşatmak için adaleti ön planda tutmamız gerekir.

İşte Sayın Kılıçdaroğlu Ankara Güven Parkta geçtiğimiz gün ekibiyle hiçbir isyankar görüntü çizmeden İstanbul Maltepe hapishanesinde 24 yıl cezaya mahkum edilen milletvekilinin üzerindeki adalet hükmünün gerçekliğini araştırma azmi içinde onun gibi birçok vekil ve vatandaşın 15 Temmuzdan itibaren mağdur edilmesi üzerine arkadaşları ile bu yola çıkmış ve ben bu yazıyı yazarken  2. Parkuru tamamlayıp 24 gün sürecek olan bu yolculuğunun 2. Gününü etrafındaki binlerce yol arkadaşı ile tamamlamaya çalışıyor.Bu yol yürüyüşünde kadın erkek genç ihitiyar bütün ulus fertleri karılıyor.Ama Sayın Kılıçdaroğlu Chp Genel Başkanı olarak halkımızdan tek şey ister huzur ve güveni sarsacak hiçbir eylemde bulunmayın ben sadece adalet üzerinde durulmasını istiyor ve bütün bu işlerde görevli yetkililere seslenmek istiyorum  diyor.

Elbette bu yaz sıcağında böyle bir yürüyüş Ankara  – İstanbul arası kolay olmayacaktır.İstanbulun Maltepe hapishanesine gelişlerini 450kmlik bir yolculuk ile tamamlayacaklardır.elbette tek istekleri adaletin tecellisi 15 Temmuzdan itibaren kararları ve mağduriyetleri yazılmayan bu tutukluların gerçek durumlarının ortaya çıkarılması ve bilhassa Enis Berberoğlu gibi değerli bir milletvekilinin dokunulmazlıkları kaldırılarak böyle bir hüjme mahkum edilmeleri elbette adaletin tecellisi için ışık olmamaktadır.

Türkiye Cumhuriyetinin Gazi Paşanın istediği seviyelere taşımak için bütün Dünyanın dostluğunun kazanıp Türk milletinin ve birliğinin değişmez felsefesi olan Ne Mutlu Türküm Diyene sözcüğü altında adalete ve hukuk adamlarımıza derin güven besleyip bu ülkeyi 2023 yılında kutlayacağımız 100. Yılda adalet vurgusunu her zaman gündemde tutacak.Sayın Kılıçdaroğlu bu yürüyüşü ile Cumhuriyet ve adalet dışında bir hüküm taşımadığı gibi daima barış ve kardeşlik ifadesi kullanmıştır.

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ